Oldskauti v Praze na Spořilově vysadí ke stoletému jubileu Československa další Lípu republiky

foto-1Před padesáti lety, v roce 1968, vysadili pražští skauti v parčíku nad kostelíkem na Spořilově památnou Lípu republiky. Nyní, půl století, přibude k již statnému stromu další lípa. Tentokrát bude připomínat kulaté jubileum 100 let od vzniku Československa.

Vysazení prvního stromu před 50 let provázelo i umístění bronzové pamětní desky na průčelí blízkého domu. Ta ale byla v době normalizace odstraněna a po více než tři následující desetiletí se skauti domnívali, že byla nenávratně ztracena…

Desku se však nedávno podařilo objevit nepoškozenou při úklidu půdy jednoho spořilovského domu. Nyní tak bude vysazení dalšího symbolického mladého stromu provázet i znovuodhalení původní pamětní desky, tentokrát vetknuté do mohutného kamenného obelisku, umístěného v blízkosti obou lip, v areálu nově vytvořené oddechové zóny.

Slavnostní vysazení Lípy republiky na Spořilově (parčík nad kostelem sv. Anežky České) s odhaleném pamětní desky se uskuteční v neděli 28. října od 12 hodin.

Pozvánka na akci