Jubilejní česko-slovensko-polské Trojsetkání bude hostit kraj legendárního slovenského lidového hrdiny Juraje Jánošíka

foto-1Jednou z nejvýznamnějších mezinárodní akcí Kmene dospělých je každoroční česko-slovensko-polské Trojsetkání. Akce se koná od poloviny 90. let, střídavě v jednotlivých hostitelských zemích. Letošní –  jubilejní pětadvacáté – proběhne od 8. do 11. září na Slovensku.

Trojsetkání je vrcholnou akcí rozvoje mezinárodní dimenze skautingu dospělých ve všech zúčastněných zemích. Program je zaměřen na vzájemné poznávání, prohlubování povědomí o historii a kultuře našich sousedů, prohlídku pamětihodností hostitelského regionu i výměnu zkušenosti z práce jednotlivých národních oldskautských organizací.

V letech 2020 a 2021 se bohužel Trojsetkání neuskutečnilo – ač dvakrát bylo plánováno a připravováno v Plzni jako součást oslav 75. výročí ukončení druhé světové války. Organizátoři mínili, koronavirus ale měnil. Trojsetkání bylo tedy definitivně odpískáno. A škoda-přeškoda odvedené práce plzeňských organizátorů, kteří měli vše při připravené a zajištěné…

Kruh pořadatelské rotace se tak pootočil a zastavil se u našich východních sousedů. Letošní 25. Trojsetkání uspořádá organizace Dospělých skautů a skautek Slovenska. Jako místo vybrala velice atraktivní region – kraj slovenského národního hrdiny Juraje Jánošíka s centrem v Terchové, kde se legendární zbojník, co „bohatým bral a chudým dával“ v roce 1688 narodil.

Přenesme se však spíš do poloviny letošního září, kdy rekreační areách v Terchové-Šípkové delegace dospělých skautů z Česka, Slovenska a Polska uvítá. Akce účastníkům nabídne velice lákavý program. Podobnosti popisuje leták Trojsetkání 2022.

Nutno ovšem zdůraznit, že jde o výběrovou akci, na níž je pro delegaci z každé země vyčleněno jen 20-25 míst. Pokud by tedy zájemci na pobyt na Slovensku pomýšleli, nesmí s odesláním přihlášky otálet.

Do přihlášky je nutno uvést: jméno a příjmení – datum narození – skautskou přezdívku – e-mailovou adresu – formu ochrany proti Covid-19: očkování / prodělaná nemoc / testování.

Přihlášky je třeba zaslat na e-mail místonáčelníka KD Marka Matýska – Mary: .

Účastnický poplatek Trojsetkání 2022 stanovili organizátoři ve výši 90 eur. Dopravu si každý zajišťuje sám, nebo skupinově.

leták Trojsetkání 2022