Zapad´den… Zemřel Zdeněk Maxmilián – Gandy

foto-1V tichosti, ve věku nedožitých devadesáti let, odešel 24. července 2019 k věčnému skautskému ohni dlouholetý člen Náčelnictva Kmene dospělých Junáka Zdeněk Maxmilián – Gandy, aktivní oldskaut z Rudné u Prahy.

Podstatnou část svého dospělého života věnoval práci s mládeží nejen ve skautingu, ale také jako pedagog. Na učitelském postu vystřídal několik škol po republice, nakonec jej však cesty zavály tam, kam tíhlo jeho srdce, a kde měl rodinu – do středních Čech v okrese Praha-západ.

Bratr Gandy měl vždy blízko k přírodě, hlavně sportům a aktivitám u vody – a také proto se stal vodním skautem.Ve skautském středisku v Rudné patřil k oldskautům, kteří byli vždy ochotni podat pomocnou ruku vůdcům oddílů, nebo v zázemí ve prospěch chodu střediska.

Po dlouhou dobu byl krajským zpravodajem pro západní část Středočeského kraje. Jako “krajánek” zastupoval Kmen dospělých po řadu let také v krajské radě Junáka. Aktivně se zúčastňoval mnoha kmenových akcí, jak dokazuje i snímek z Národního oldskautského jamboree 2016 v Miletíne – br. Gandy sedí u táborového ohně třetí zleva (se zkříženýma rukama).

Poslední rozloučení se zesnulým se uskutečnilo 31. července v krematoriu v Praze-Motole za účasti členů rodiny, přátel i početné skupiny skautů z Rudné. Památku dlouholetého člena NKD přišli uctít i zástupci současného vedení Kmene dospělých.

Foto: Slavomil Janov

gandy_smutecni_oznameni