Oldskauti mají přesnou mušku

V první červnový víkend (3. – 4. 6.) se osmičlenná klubová reprezentace oldskautů Moravskoslezského kraje a společenství Heroldie zúčastnila v polské Rycerce Górnej skautských střeleckých závodů. Pozval nás spřátelený Klub seniorów Watra z Cieszyna.

Střílelo se ze vzduchovky, vzduchové pistole, luku a praku. Hlavní výhru jsme sice neodvezli, ale potěšily i dílčí výsledky. Ve vzduchovce vyhrál Eduard Konvička – Pajtáš, v luku a vzduchové pistoli zazářil Stanislav Kučinski – Staňa a Marek Matýsek, náčelník KD, vystřílel výhru prakem. V celkovém hodnocení střeleckého víceboje obsadil Staňa medailové třetí místo.

Večer u „ogniska“ se za doprovodu kytar zpívalo, vyprávělo a snovaly plány na další společné akce. Domů jsme se vraceli opět – jako od polských přátel už tradičně – plni dojmů, a už s radostným očekáváním dalších setkání.

Poznámka editora: Ke zprávě bohužel nebyly dodány aktuální fotografie. Protože je však známo (jak bylo např. popsáno v magazínu MAGOS 2016/4), že atmosféra těchto polsko-českých střeleckých závodů je báječná a nezaměnitelná, připojuje redakce webu ilustrační archivní snímky ze stejné soutěže v roce 2016.

foto-1 foto-2 foto-3 foto-4 foto-5 foto-6 foto-7 foto-8 foto-9 foto-10