Jestřáb z Pačejova tábořil u Stříbrného potoka

Hned zkraje července zamířili na tradiční letní tábor – od sametové revoluce už osmadvacátý – skauti střediska Jestřáb z pošumavského Pačejova. Světlušky, vlčata, skauti a skautky, oddíl roverů i mladších a starších oldskautů trávili nádherné společně chvíle na vlastním tábořišti „U Stříbrného potoka“ v jižních Čechách, nedaleko Blatné.

foto-1Táborová hra, odpolední koupání, večerní bojovky či plnění bobříků odvahy, mlčení a hladu byly samozřejmou součástí táborového programu. Účastí na táboře jsme se všichni – od nejmladších až po „oldy“ – posunuli ve „skautském slabikáři“ o několik stránek dopředu. Chvíle a zážitky z tábora patří k nezapomenutelným a stále se ve vzpomínkách vrací zpět. Kdo to nezažil, těžko může posoudit…

Celého dění na táboře se účastnil i oddíl oldskautů pod vedením bratra Toma. Pomáhali se stavbou tábora, zásobovali kuchyni dřevem, dělali táborové stavby (případně jejich opravu a údržbu) a dokonce vedli táborovou rozcvičku. V rámci vlastního programu podnikali oldskauti výpravy do okolí či do nedaleké Blatné.

Večery patřily společnému posezení, povídání a vzpomínání, hlavně na naše skautské začátky v letech 1968–1970 a také na dobu po roce 1990. Nechybělo zdravé hecování a mnoho legrace.

Při závěrečném slavnostním táboráku byla oldskautům svěřena funkce ceremoniáře. Celý tábor provázela dobrá nálada i počasí a vše dopadlo tak, jak mělo. Tak za rok nashle… a Nazdar!

foto-2 foto-3 foto-4 foto-5 foto-6 foto-7 foto-8 foto-9 foto-10 foto-11