Pokračujme k střádání „mince k minci“ pro dobrou věc

Jedním z klíčových projektů Kmene dospělých v oblasti charity a sociálních aktivit je podpora výcviku asistenčních psů. Od jiných projektů – například skautského dárcovství krve Drákulovina, v němž je zapojení se do značné míry podmíněno zdravotní způsobilostí či věkem dárců, může na asistenčního psa přispět bezesporu každý.

Když byla kmenová sbírka v roce 2014 vyhlášena, cílem bylo dát v průběhu čtyř let “do kupy” částku, která by pokryla náklady na výcvik jednoho pejska. Je známo, že výcvik každé ho psa trvá dva roky a stojí přes 200 tisíc korun!

Jaká je dosavadní bilance našeho snažení? Zatím se nám podařilo shromáždit a na konto výcvikové základny Pomocné tlapky odeslat přibližně „jen“ čtvrtinu celé částky, necelých padesát tisíc. Určitě to „jen“ není málo, ale…

Spolu s dalšími oldskauty z Jihočeského kraje přispíváme do sbírky ve prospěch Pomocných tlapek každoročně částkou kolem dvou tisíc korun. Neměli bychom však být v tomto směru ale ještě aktivnější? Nejen u nás, ale společně s „oldy“ v celé republice! Proč projekt neoslovil víc dárců napříč kmenovou základnou?

Už samotný název celého charitativního projektu – Mince k minci – naznačuje, že pro peníz není třeba okamžitě sahat do kapsy. Spíše pravidelně – každý večer, či alespoň obden – vložit do kasičky byť jen jednu korunu. Kdyby se takto nastřádané mince daly na konci roku na jednu hromádku za celý kmen, nad celkovou sumou bychom asi žasli…

Kmenem dospělých podporované „Tlapky“ vycvičily za čtvrt století na dvě stě zvířat. Jen vloni předaly další čtyřnohé souputníky patnácti zdravotně hendikepovaným klientům, z toho 13 dětským pacientům, mnohým na invalidním vozíků.

Ač plánovaný čtyřletý cyklus sbírky pro Pomocné tlapky byl posledním dnem roku 2017 završen, zůstáváme našemu předsevzetí ještě dost dlužni. Každý dluh však lze smazat. Zůstaňme tedy ještě u tohoto projektu a dotáhněme symbolicky výcvik našeho „oldskautského“ pejska až do konce!

Karel Trávníček – Origo
klub OS Strakonice

Napsat komentář

Do administrace webu se v tuto chvíli nemůžete přihlásit. Zatím se čeká, než bude rozhodnuto, jak moc má být web otevřený. Děkujeme za pochopení. Pokud chcete v tuto chvíli přispět článkem nebo oznámením akce, kontaktujte zpravodaje pro komunikaci br. Nashvilla. X
| Nahlásit chybu
© Junák - český skaut (Kmen dospělých) 2017 - 2020 | kresby: Slovenský skauting | web: NO!sw 2017