Začíná přihlašování na jarní kurz pro vedení skautských klubů dospělých Pařízek, termín je do 6. února 2019

foto-1Pro všechny zájemce z řad členů Kmene dospělých, kteří získat kvalifikaci pro vedení oldskautských klubů, se nyní nabízí účast na vzdělávacím kurzu Pařízek. Kurz je určen pro nové adepty k vedení klubů, ale i ty, kteří se na vedení už podílejí, ale odpovídající kvalifikace jim dosud chybí. Kurz Pařízek se uskuteční 5. – 6. dubna v Hradci Králové.

Program je sestaven tak, aby účastníci získali po teoretické i praktické stránce základní znalosti z oblasti zážitkové pedagogiky, metodiky a psychologie pro dospělé, dokázali zvládnout krizové situace v oblasti zdravovědy a bezpečnosti a uměli připravovat klubovou činností s využitím rámce motivačního programu OS 21. Součástí kurzu je rovněž seznámení se s předpisy týkajícími se ochrany osobních dat členů klubu. Probrána bude i hospodářské praxe, zejména základy hospodaření klubu a vyúčtování akcí a informace o možnostech spolufinancování akcí a klubových aktivit.

Kurz bude zakončen závěrečnou prověrkou získaných vědomostí podle Kompetenčního modelu Zkoušky pro vedení klubů dospělých (ZVKD). „Po obdržení přihlášky obdrží účastník osnovu pro zpracování písemné práce v rozsahu přibližně dvou až tří stran, zaměřené především na praktickou náplň klubové činnosti,“ doplňuje vedoucí vzdělávací akce Vladimír Stránský – Sása. „Tyto práce bude nutno odevzdat nejpozději při zahájení kurzu, součástí závěrečné zkoušky pak bude jejich obhajoba.“

Účastnický poplatek kurzu je 200 korun.

Přihlášky je třeba zaslat nejpozději do 6. února 2019 na adresu zpravodajky NKD pro vzdělávání: Alena Nekolová, Kalendova 645, 500 04 Hradec Králové, nebo e-mailem: , tel.: 728 548 246.

Podrobnější informace podá zájemcům vedoucí kurzu Vladimír Stránský, tel.: 737 117 632, e-mail: .

Vstupní podmínky pro absolvování ZVKD a kompetenční profil vůdce klubu jsou ke stažení v Dokumentech.

Přihláška na kurz Pařízek