Zkoušky pro vedení klubů dospělých se blíží! Přihlaš se do 10. března 2019!

foto-1Ještě do 10. března je možno v řádném termínu zaslat přihlášku na vzdělávací kurz pro vedení klubu dospělých (ZVKD). Kurz s názvem Pařízek se připravuje v termínu 5. – 6. dubna 2019 v Hradci Králové.

Přestože i v Kmeni dospělých vyžadují skautské předpisy, aby vedoucí klubů měli požadovanou kvalifikaci, každoročně při registraci jsou ve střediscích i v radách vyšších organizačních jednotek projednávány žádosti oldskautských činovníků o udělení výjimky. Řešení chybějící kvalifikace je při tom snadné – absolvování vzdělávacího kurzu zakončeného zkouškou, která je k vedení klubů postačující alternativou plnohodnotné vůdcovské zkoušky.

„Po pilotním kurzu v roce 2016 a následném schválení naší zkoušky Náčelnictvem Junáka chceme, aby se letos rozběhla nová forma základního vzdělávání v Kmeni dospělých naplno. Dubnový kurz Pařízek v Hradci Králové bude prvním, který tuto etapu kmenového vzdělávání zahájí,” říká hlavní spolutvůrce ZVKD a vedoucí kurzu Vladimír Stránský – Sása.

Náplň kurzu tvoří okruhy motivačního programu OS 21, zdravovědy s akcentem na poskytování první pomoci, organizace Junáka a struktury Kmene dospělých, základů hospodaření a právního minima. Do programu kurzu jsou zařazeny i diskusní bloky, zaměřené na praktickou činnost a zkušenosti frekventantů z klubové práce. Věcné podněty k obohacení programu OS 21 jsou pak vítaným tématem i pro písemné práce, jejichž obhajoba je součástí kurzu.

Vstupní podmínky k ZVKD a kompetenční profil vůdce oldskautského klubu jsou ke stažení na webu Kmene dospělých v sekci Dokumenty.

Takže, zájemci, neotálejte s vyplněním a odesláním přřihlášky na Pařízek 2019.

Informace a přihlášky: Alena Nekolová, Kalendova 645, 500 04 Hradec Králové; e-mail: ; tel.: 728 548 246.

ZVKD_kurz_Pařízek_přihláška.