Účastníci jubilejního Georgsfeier ve Vídni přispěli také na charitativní projekt Kmene dospělých

foto-1Jedna z nejvýznamnějších akcí Středoevropského subregionu ISGF k svátku sv. Jiří – mezinárodní ekumenické setkání Georgsfeier se letos uskutečnilo ve Vídni už podvacáté.

Vedle domácích skautů z řady místních gild přijeli v první květnový víkend do rakouské metropole také účastníci ze Slovenska, Polska a Maďarska, a nechyběla ni tříčlenná delegace Kmene dospělých.

Slavnostní část jubilejního Georgsfeier hostil už tradičně novogotický kostelík sv. Jiří v Kahlenbergerdorfu na severovýchodě hlavního města. Duchovní proslovy zazněly v jazycích všech zúčastněných zemí.

Poté následovalo neformální setkání a diskuse v blízkém společenském sále místní farnosti. Při této příležitosti věnovali čeští oldskauti všem účastníkům přivezený speciální suvenýr – výroční turistickou známku se symbolem Georgsfeier pověšenou na stuze v barvách rakouské vlajky.

Na oplátku hostitelé i další skauti podpořili sbírkou náš charitativní projekt výcviku asistenčních psů a na Pomocné tlapky věnovali celkový příspěvek ve výši 110 eur.

Díky pohostinnosti členů vídeňské gildy, zejména Hanse a Grety Slancových a Wernera Wailgunyho, mohla česká výprava na Georgsfeier 2019 poznat v následující den také řadu pamětihodností rakouské metropole. Vyvrcholením vycházky byla prohlídka monumentálního chrámu sv. Karla Boromejského (Wiener Karlskirche) s impozantními venkovními sloupy a unikátní vnitřní výzdobou. Zajímavostí interiéru je vestavěná trubková konstrukce výtahu, díky němuž si návštěvníci mohou v téměř třicetimetrové výšce zblízka prohlédnout bohaté stropní freskové malby.

Foto: Leo Ge a Slavomil Janov

foto-2foto-3foto-4foto-5