Tradiční vánoční setkání oldskautů z Kutné Hory zaujalo letos i pozornost místních médií

Tradiční sváteční setkání oldskautů z Kutné Hory, na kterém se scházejí pravidelně už tři desetiletí mezi Vánoci a závěrem roku, přilákalo letos do klubovny přístavu Dobré naděje v Rudní ulici také místní média.

Mezi oldskauty zavítal reportér renomovaného regionálního internetového zpravodajského magazínu Svoboda.info. Objektivem fotoaparátu i okem kamery zachytil průběh celé schůzky a aktuálně, ještě v tentýž den, přinesl internetový magazín rozsáhlou fotoreportáž i videozáznam zahájení setkání Junáckou hymnou.

Stejně jako pokaždé v předchozích letech, i nyní klubovna doslova praskala ve švech. Setkání se totiž tradičně kromě místních “oldů” zúčastňují i hosté ze Světlé nad Sázavou, Ledče nad Sázavou, Kolína, Poděbrad, Prahy, Městce Králové, Žďáru nad Sázavou i přátelé z dalších míst.

Mezi oldskauty přišel i zástupce mladých skautů zdejšího střediska. Informoval je o plánech oddílů v novém roce, ale i o tom, že kromě běžné skautské činnosti činnosti čekají Přístav Dobré naděje i některé organizační změny, stejně jako se připravuje rozsáhlá rekonstrukce zdejší skautské základny.

Fotoreportáž ze setkání, jak ji přinesl magazín Svoboda.info si lze prohlédnout zde.