Světová konference ISGF 2022 mění formu: Místo kongresového sálu v Madridu budou delegáti jednat v on-line prostoru

foto-1Podobně jako řadu jiných významných skautských akcí, také uspořádání vrcholného setkání představitelů národních organizací společenství dospělých skautů a skautek – Světovou konferenci ISGF – bylo vinou globální koronavirové epidemie donuceno ke změně v organizaci a formě jednání. Již dvakrát odložená konference, jejímž hostitelem měla být španělská metropole Madrid, se nakonec po rozhodnutí Světového výboru ISGF uskuteční jen ve zkrácené formě prostřednictvím on-line jednání.

Ze Světové kanceláře ISGF v Bruselu obdržely národní gildy 18. října rozhodnutí, v němž prezidentka ISGF Zalilah Mohd Taib (Malajsie) jménem Světového výboru Mezinárodního společenství dospělých skautů a skautek píše:

S ohledem na vývoj pandemie nemoci Covid-19 přijal Světový výbor Mezinárodního společenství skautů a skautek rozhodnutí o odložení 29. Světové konference, která se měla původně uskutečnit v srpnu 2020, o rok později a posléze na únor 2022.

Konference byla týmem pořadatelů z hostitelské země připravována bez přerušení v těsně součinnosti se světovým výborem v naději, že jednání v Madridu bude možno za příznivých podmínek uskutečnit.

Světový výbor ISGF byl ovšem v posledním období informován z řady zemí, že členům delegací nebude za současného stavu umožněno cestovat do Madridu.

Protože nelze ani odhadovat, zda by se situace v příštích týdnech zlepšila natolik, aby cesty do Španělska bylo možno v únoru uskutečnit, riziko nízké účasti přihlášených delegací nás přimělo k rozhodnutí změnit formu konference – z tradiční prezenční formy na on-li jednání. Toto se světovému výboru jeví jako jediné rozumné řešení.

Konference se bude konat ve stejném období, v jakém byla akce plánována v Madridu – tedy od 17. do 22. února 20222, jen jednání bude každý den oproti původnímu plánu časově zkráceno. S hostitelským výborem ve Španělsku intenzivně jednáme o kompenzaci a vrácení nákladů, které registrované delegace už uhradily.

Podrobnosti o on-line konferenci (doba trvání, program, zvláštní jednací řád, hlasování atd.) budou národním organizacím rozeslány v následujících týdnech. Upřesněny budou také termíny pro podávání návrhů do programu, na kandidáty do Světového výboru ISGF apod.

Členové delegace Kmene dospělých, která na jednání v Madridu měla české oldskauty zastupovat ve složení Lukáš Krmíček – Thór (zahraniční zpravodaj Náčelnictva KD),  Jiří Wolf – Pando (náčelník KD), Slavomil Janov – Nashville a Hana Kaprálková (členové NKD), přijali toto rozhodnutí s pochopením. Jednání se zástupci ČR zúčastní aktivně i ve změněné formě a podle upraveného programu zváží i případné předložení návrhu na úpravu symboliky ISGF, který byl za české oldskauty zaslán už k projednání v Madridu.