Pražští oldskauti pořádají 23. ledna pietní setkání u hrobu Jaroslava Foglara

foto-1Ve středu 23. ledna 2019 uplyne 20 let od úmrtí legendárního spisovatele literatury pro mládež a dlouholetého skautského vůdce Jaroslava Foglara, známého i pod přezdívkou Jestřáb. Při této příležitosti se v uvedený den uskuteční vzpomínkové setkání na Vinohradském hřbitově v Praze.

Sraz zájemců je ve 13 hodin u brány do areálu hřbitova. Hřbitov lemuje Vinohradská ulice, vstup do areálu je vpravo ve směru jízdy tramvaje (např. 11, 5, 26) od stanice metra Želivského do Strašnic, zastávka TRAM Vinohradské hřbitovy (GPS: 50.0776444 N, 14.4801478 E).

Setkání bude zahájeno ve 13 hodin a 13 minut melodramem Nazdar, Jestřábe!, recitací vzpomínkového textu s podbarvením melodie oblíbené Foglarovy písně My pluli dál a dál. U hrobu zazní také píseň Od Kriváně hučí říčka, jejíž text napsal sám Jaroslav Foglar jako své vyznání kraji pod Vysokými Tatrami, kde jeho oddíl Hoši od Bobří řeky tábořil po více než čtyři desetiletí, od roku 1949.

Po ukončení setkání u Jestřábova hrobu se lze přesunout k nedalekým Olšanským hřbitovům a navštívit také hrob kreslíře Rychlých šípů Jana Fischera. Od úmrtí dr. Jana Fischera uplynulo 10. ledna 59 let…

Další informace: 48. klub oldskautů Jestřábi, Praha, tel.: 602 686 725.