Pozvánka na XXVII. setkání skautských sběratelů v Praze

Tradiční skautské sběratelské setkání s mezinárodní účastí bude i v letošním roce hostit kulturní sál v historické secesní budově Hlavního nádraží v Praze. Sběratelé si dají dostaveníčko v sobotu 14. října od 8 do 12 hodin. Zvaní jsou samozřejmě i další zájemci a návštěvníci z řad skautů i širší veřejnosti.

Pražské setkání, které organizuje Klub skautských sběratelů Junáka (KSSJ), je největší skautskou burzou u nás a jednou z největších v Evropě. Získat zde lze historické i soudobé materiály, skautskou literaturu a příručky, časopisy, známky, odznaky, pohlednice, kroje, šátky, opasky, nášivky…

Setkání je pokaždé i příležitostí k připomenutí díla a odkazu legendárního spisovatele literatury pro mládež a skautského vůdce Jaroslava Foglara – Jestřába. Nejinak tomu bude letos, kdy Foglarovi příznivci navíc slaví kulaté 110. výročí Jestřábova narození (1907). K tomuto jubileu byly vydány i dvě sběratelské novinky – výroční turistická známka Let Jestřába a stejný suvenýr k otevření Muzea Jaroslava Foglara na Hradě Ledeč nad Sázavou. Podnět k vydání obou VTZ i jejich grafické návrhy vzešly od oldskautů 48. klubu Jestřábi Praha.

Ke skautské burze v Praze je každoročně vydáván pamětní odznak. Letošní bude možno získat ve čtyřech barevných variantách.