Poselství ke Dni společenství 2017

Dospělí skauti, členové ISGF, slaví 25. říjen jako Den společenství – Fellowship Day. K tomuto svátku vydává každoročně nejvyšší představitel Mezinárodního společenství skautů a skautek, předseda či předsedkyně Světové rady ISGF, osobní provolání.

Letos se poprvé tohoto svátečního úkolu zhostil nový prezident ISGF Mathius Lukwago z Ugandy. Do vrcholné funkce byl zvolen na nedávné Světové konferenci v Indonésii, kde také na závěr jednání své provolání deklaroval.

Vážení členové a přátelé!

Předávám Vám pozdravy nového Světového výboru ISGF. Chtěl bych všem poblahopřát k úspěšnému završení 28. Světové konference, která se konala v indonéském Bali. Ve stejném duchu bych rád vyjádřil upřímné uznání členům Světového výboru, kteří přijali úkol, sloužit v tomto úřadu našemu milovanému společenství další tři roky. Zároveň děkujeme Vám za důvěru svěřit nám odpovědnost k vedení našeho společenství.

Když oslavujeme náš Den společenství 2017, musíme si uvědomit, že dnešní svět je velice rozbolavělý. Potřebuje léčení – a převzít část léčby je i na nás všech. Svět sužuje mnoho bolestí hladu, nemocí, chudoby. Nyní k tomu ještě přibývá uprchlická krize v mnoha částech světa.

Milí přátelé, jak to bylo předneseno během konference, musíme pamatovat a rozšiřovat naše srdce pro uprchlíky po celém světě. V podstatné míře se to týká uprchlíků z jižního Súdánu, kteří se usídlili v Ugandě. Rádi bychom využili příležitosti oslav Dne společenství k zahájení projektu Útulky pro uprchlíky pro společnost IMVEPI v Ugandě. Potřebujeme Vaši podporu při získávání peněz na zajištění útulků a stanů pro 1000 rodin, které je velmi potřebují. Zároveň však budeme pracovat na dokončení všech předchozích projektů, jako je hlavně HAITI, až do naplnění cílů, které jsme si předsevzali.

Ve světě existuje dostatek zdrojů pro všechny z nás, pokud ti, kteří mají více, jsou ochotni se dělit s těmi, kteří mají méně nebo nemají nic. Když oslavujeme tento důležitý den, přemýšlejte o akci, kterou můžete udělat, abyste člověka v nouzi přiměli k úsměvu.

Jak nás náš zakladatel lord Baden-Powell povzbuzoval, abychom opustili svět trochu lepší, než jsme ho našli, naléhavě Vás vyzývám, abyste učinili vaši komunitu trochu lepší, než byla včera.

Jako tým uděláme všechno pro podporu těchto iniciativ. Naše srdce budou vždy s vámi.

Využíváme proto této příležitosti k zahájení tohoto projektu v tento Den společenství.

Mathius Lukwago, předseda Světového výboru ISGF

Provolání prezidenta ISGF k Fellowship Day – Dni společenství je možno zhlédnout zde