Orlovská šlápota po sedmadvacáté

Už po sedmadvacáté se na putování do kolébky českého skautingu – z podhradí v Lipnici nad Sázavou k Orlovské myslivně – vydali v druhou zářijovou sobotu účastníci tradičního pochodu Orlovská šlápota.

Akce je pořádána každoročně od roku 1991. I letos se organizátorských otěží chopili členové oldskautského klubu ze Světlé nad Sázavou. Ač letošní ročník nenesl pečeť žádného kulatého jubilea, účast byla nad očekávání – rovné tři desítky oldskautů z celé republiky! Vedle domácích z Vysočiny – Světlé a Ledče nad Sázavou, Chotěboře a Havlíčkova Brodu – ještě „oldi“ z Kolína, Kutné Hory, Brna, Prahy, Městce Králové…

„Startovní praporek“ pochodu se pomyslně zvedl už u klubovny světelských oldskautů. Od skautské základny Vodárna se ovšem účastníci nejdříve přesunuli automobily pod hrad Lipnice. Odtud pak většina putovala k místu prvního Svojsíkova tábora prvních skautů v roce 1912. Jen řidiči, kteří zajišťovali dopravu zpět do Světlé n. S., sedlali dál své motorové oře.

Za hezkého – stále ještě letního – počasí zvládli přibližně sedmikilometrovou trasu zdárně všichni pěší, ač nejstaršímu účastníkovi bylo už přes devadesát! U Wolkerova památníku byl vytvořen tradiční Gilwellský kruh – a poté následovala závěrečná část putování do cíle „šlápoty“, k památné kolébce českého skautingu: Orlovské myslivně.

Takže za rok, v sobotu 8. září 2018, opět u Vodárny ve Světle nad Sázavou – na shledanou!

Foto: František Kupr

Do administrace webu se v tuto chvíli nemůžete přihlásit. Zatím se čeká, než bude rozhodnuto, jak moc má být web otevřený. Děkujeme za pochopení. Pokud chcete v tuto chvíli přispět článkem nebo oznámením akce, kontaktujte zpravodaje pro komunikaci br. Nashvilla. X
| Nahlásit chybu
© Junák - český skaut (Kmen dospělých) 2017 - 2020 | kresby: Slovenský skauting | web: NO!sw 2017