Oldskauti se vzdělávají v mediální komunikaci

Tucet členů Kmene dospělých z celé republiky se o posledním listopadovém víkendu sešel v Praze na kurzu mediální komunikace. Cílem vzdělávací akce bylo seznámení se a prohloubení vědomosti o novinářských žánrech a tvorbě textů zejména pro internetové stránky Kmene dospělých.

Kurz byl součástí vzdělávacího cyklu Kmene dospělých ITOS – Informační technologie & oldskauting. Předchozí akce byly zaměřeny na rozvoj počítačové gramotnosti a využívání informačního systému SkautIS. Nyní se účastníci zaměřili na získání a zpracovávání informací, gramatickou i typografickou úpravu textů a pořizování obrazové dokumentace k připraveným článkům.

Další přednášky a cvičení pak byly zaměřeny nejen na úpravu a vkládání textů do redakčního systému pro web Kmene dospělých (www.skaut.cz/kmendospelych), ale rovněž specifika a úskalí, která toto médium pro zpracovatele i uživatele s sebou nese. Není bez zajímavosti, že i tento příspěvek byl vytvořen přímo účastníky kurzu a v rámci praktického cvičení vložen na web KD …

V rámci doprovodného programu kurzu, který hostila klubovna Okresní rady Junáka Prahy 2, si účastníci prohlédli blízké okolí, v němž se mimo jiné natáčely sekvence filmu o Rychlých šípech Záhada hlavolamu.