Nový vzdělávací seminář Trignis nabídne atraktivní program i pro oldskauty

foto-1Seminář Trignis je nové skautské celostátní vzdělávací setkání pro všechny zájemce od 16 let, které je zaměřené na duchovní, skautský, společenský a kulturní rozvoj. Premiérový ročník se uskuteční 1.–3. března 2019 v Salesiánském divadle v Praze-Kobylisích.

Připravovaný seminář nabídne účastníkům všech věkových kategorií – od roverů a rangers až po oldskauty – program, ze kterého si jistě vybere každý. Prologem akce se v pátek 1. března od 18 hodin stane projekce dokumentu Skaut má nahá kolena. Film režiséra Břetislava Rychlíka rozebírá s nadhledem a také odstupem více než tří desetiletí kontroverzní kapitolu v naší skautské historii – rozpuštění Junáka v roce 1970 jeho vlastními vrcholnými orgány . Od 20 hodin je naplánována ještě diskuse s diplomatem Pavlem Fischerem, odchovancem pražské suchozemské Pětky. Fischer dlouhodobě působil v diplomatických službách zahraničí a po završení této kariéry usiloval i o post prezidenta ČR. Tématem besedy bude angažovanost skautů ve veřejném dění.

Magnetem sobotního bloku se bezesporu stanou dvě hlavní přednášky: S originálním tématem Evangelium podle Jaroslava Foglara vystoupí teolog a vysokoškolský pedagog Pevel Hošek, poté se etikou humanitární pomoci bude zabývat specialitka tohoto oboru Květa Princová. K tomu jsou v sobotu připraveny ještě moderované rozhovory se zajímavými hosty – nejdříve televizní žurnalistkou Danielou Drtinovou a následně teologickými osobnostmi Václavem Malým a Tomášem Halíkem. Dále si budou účastníci moci vybrat z 15 volitelných praktických workshopů nejen pro vedoucí oddílů. Sobotní program završí večerní hudební vystoupení folkrockové kapely Epy de Mye.

Neméně atraktivní je i hlavní program nedělního dopoledne premiérového semináře Trignis – přednášky astrofyzika Jiřího Grygara (Věda a víra v postmoderní době) a Alex Bernardové o smyslu polární ekologie.

Kromě samotné vzdělávací náplně bude seminář Trignis (Tři ohně) také připomínkou 80. výročí založení Odboru duchovní výchovy Junáka. Vzhledem k očekávanému zájmu doporučují organizátoři využít možnosti registrace prostřednictvím elektronického formuláře. Registrovat se je možno do 26. 2. do 19 hodin zde.

Podrobný program semináře Trignis 2019