Nový rok 2018 přináší významná výročí i výzvy pro členy Kmene dospělých

Kalendář neomylně ukazuje, že nadešel nový rok 2018. Je to rok významný v mnoha oblastech i pro skauty – a v mnohém dvojnásob pro naše společenství Kmene dospělých.

Příchod nového roku 2018 přináší s sebou především kulaté výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu. Zároveň je však i stejným jubileem, kdy se u nás začaly organizovaně vytvářet první oldskautské kluby.

V roce 1918 se sice historie českého oldskautingu psala už několik let (první zmínky o specifické podobě skautingu dospělých zachycují historické dokumenty už od roku 1914), ale až zapojením se dospělých skautů do celospolečenského kvasu v poválečných proměnách Evropy se objevily zárodky autonomní struktury a postavení dospělých skautů v rámci celého skautského hnutí v již samostatném Československu.

Je symbolické, že právě k památnému datu 28. října 1918 se váže zrod prvního klubového společenství dospělých skautů – pražského 1. klubu OS Přátelé Vatry.

Právě v začínajícím roce však oldskauty čekají nejen oslavy zmíněných výročí, ale také velké výzvy. K těm patří zejména diskuse o tom, jak bude u nás vypadat skauting dospělých v buducnosti, je třeba také dál aktivně pracovat na rozvoji motivačního programu OS 21 a jeho přetavování do konkrétních projektů a aktivit, klíčové výzvy k uchopení přicházejí i z mezinárodního společenství dospělých ISGF.

Do nového roku přejeme všem členům Kmene dospělých hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů na osobní životní i naší společné (old)skautské cestě.

Do administrace webu se v tuto chvíli nemůžete přihlásit. Zatím se čeká, než bude rozhodnuto, jak moc má být web otevřený. Děkujeme za pochopení. Pokud chcete v tuto chvíli přispět článkem nebo oznámením akce, kontaktujte zpravodaje pro komunikaci br. Nashvilla. X
| Nahlásit chybu
© Junák - český skaut (Kmen dospělých) 2017 - 2020 | kresby: Slovenský skauting | web: NO!sw 2017