Na semináři Ekumenické lesní školy jsou ještě volná místa. Přijeďte o víkendu do Prahy

foto-1Jednou z již tradičních skautských akcí na počátku kalendářního roku je už téměř tři desetiletí lednový seminář Ekumenické lesní školy. Účastníci 29. ročníku se sjedou už tento pátek a v sobotu v Salesiánském divadle v Kobylisích, nedělní program se uskuteční v prostorách Skautského institutu na Staroměstském náměstí.

Organizátoři semináře se při přípravě této významné metodicko-vzdělávací akce mohli také letos spolehnout na aktivní pomoc členů Kmene dospělých. Někteří oldskauti pracovali už dlouhé měsíců v úzkém týmu, který seminář do detailů připravoval, další podají pomocnou ruku při akci samotné.

S dobrou informací pro ty, kteří se na seminář ještě nepřihlásili, ale o účast mají zájem, přicházejí organizátoři těsně před akcí: Kapacita semináře ještě není naplněna, takže přihlásit se je možno i na „last moment“ zde, nebo přijet rovnou do Prahy.

Program semináře je i letos naplněn mnoha zajímavými tématy. Pozvání do role přednášejících lektorů přijala celá řada uznávaných osobností z odborných kruhů i veřejného života. Podrobný program je uveden v příloze pod článkem.

Silným a přitažlivým magnetem hned na úvod víkendové akce bude páteční beseda s nejstarším skautem v Česku Eduardem Markem – Hroznýšem. V rámci výjimečného setkání bude možnost získat i dvě autobiografické knihy až neuvěřitelně vitálního 101letého (!) autora a nechat si jeho paměti podepsat.

Podrobné informace a program semináře ELŠ 2019

Foto: Anna Procházková, Slavomil Janov a archiv/ELŠ