Kurz mediální komunikace nabízí poslední volná místa: Přihlášky nejpozději do 14. listopadu!

Mediální komunikace je důležitým nástrojem naplňování programu a činnosti Kmene dospělých. Proto je nutno posílit tým, který zajišťuje informovanost o kmenové činnosti ve skautských časopisech i elektronických médiích, zajišťuje dokumentaci akcí a aktuálně připravuje začlenění sociálních sítí do kmenové komunikace.

K tomuto je zacílen i připravovaný metodický seminář – kurz mediální komunikace. Uskuteční se 23. – 25. listopadu v Praze.

Akce je součástí vzdělávacího cyklu Informační technologie & oldskauting (ITOS). Od roku 2008 se uskutečnily tři specializované kurzy a semináře, které postupně proběhly v Praze, Chrašticích a Hradci Králové.

Základním cílem připravovaného kurzu je seznámit účastníky s teorií tradičních novinářských zpravodajských a publicistických žánrů i specifických žánrů na internetu a prohloubit jejich znalost mediální komunikace v širším prostředí tiskových a elektronických médií. Zároveň se frekventanti seznámí s formami žurnalistické fotografie, pravidly pořizování obrazové dokumentace a pohybu v prostředí jejich pořizování.

Účastníci budou mít také příležitost, proniknout do prostředím webových stránek a jejich tvorby s propojením na využití sociálních sítí pro potřeby komunikace Kmene dospělých.

V návaznosti na předchozí seminář ITOS, který proběhl na podzim 2015 v Hradci Králové, si oldskauti prohloubí také znalosti práce se základními grafickými programy. Nyní se zaměří zejména na úpravu obrázků v programu PhotoFiltre.

Pro zájemce je účast na kurzu mediální komunikace stále otevřena, k dispozici jsou však už jen poslední volná místa. Nejpozdější termín pro přihlášení je 14. listopadu telefonicky (602 686 725) nebo e-mailem (zc.li1542753331ame@g1542753331nitua1542753331ksdlo1542753331).