Adventní Světélko lásky a přátelství může zářit po celý rok

Už za pár dnů nastane tradiční předvánoční období – advent. Pro tuto čtyřtýdenní dobu před blížícím se křesťanským svátkem příchodu Ježíše Krista, jsou charakteristické chvíle rozjímání, usmiřování a dobročinnosti.

foto-1Právě v tomto čase, prozářeném plamínky svící na adventním věnci, se už po několikáté rozzařuje ve společenství dospělých skautů Světélko lásky a přátelství.

„Jde o symbolický plamínek světélka, který můžeme v době adventu přinést a věnovat zejména našim starším sestrám a bratrům, které chceme potěšit adventní návštěvou. Abychom nepřišli jen s prázdnou, můžeme jim při této příležitosti věnovat drobný dárek – Světélko lásky a přátelství,“ říká členka náčelnictva Kmene dospělých Hana Kaprálková, která odpovídá za oblast charity a sociálních projektů. „Jde o malou magnetku, která ozdobí chladničku či rám dveří. Nebo můžeme navštíveného obdarovat stejným butonem, který je možno nosit na kabátě, bundě nebo batohu či tašce.“

Zkušenosti s obdobným suvenýrem z minulých let ukázaly, že magnetku si mnozí senioři ponechali ve svém domově jako ozdobu nejen po dobu adventu, ale často i trvale. I toto je proto symbolické pro  „světélko“, které může zářit i hřát třeba celý rok.

Magnetky nebo a butony s adventním a vánočním motivem si je možno objednat e-mailem () nebo telefonicky (602 686 725). Cena je 40 Kč/ks (+ poštovné). Oba druhy dárků byly ale vyrobeny jen v limitovaných sériích, takže počty na skladě se tenčí.

Neméně důležité ale je, že výtěžek z prodeje těchto adventních suvenýrů bude odeslán na charitativní konto podpory výcviku asistenčních psů Pomocné tlapky.

foto-2